Sigillum Annae Mazgal

To projekt, który zgodziła sie przyjąć Anna Mazgal - publicystka, członkini redakcji „Kultury Liberalnej”, aktywistka, ekspertka Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych (reprezentuje OFOP w Obywatelskim Forum Legislacji), ale też przewodnicząca European Network of National Associations ENNA, której OFOP jest członkiem.

Sigillum Annae Mazgal - pieczęć Anny Mazgal

Postać w polu pieczęci jest niewątpliwie kobietą. To istotne. A ponieważ przyszła pieczętująca generalnie zajmuje się wspieraniem organizacji pozarządowych, to balansowanie na linie jest tu symbolem trudów i wyzwań, wymaga też wewnętrznej równowagi, nad którą trzeba pracować. Warto zatem zaczęć nad tym pracować. Podejmować też wyzwania od tego momentu, w którym się jest, nie czekając na innych, nie szukając wymówek - o tym przypomina dewiza na wstędze trzymanej przez postać: "ubi es incipe", czyli "zacznij tam gdzie jesteś". Postać wspiera się na polu otokowym, ponieważ siła tkwi w samoświadomości. Pięć gwiazd zaś w otoku symbolizuje doskonałość i ochronę (chociaż przyszła pieczętująca deklarowała, że często rzuca się w wir wydarzeń nie myśląc zbytnio o asekuracji).

Czerwień: hart ducha, złoto: chwała. Zatem pełna hartu ducha może podążać prostą ścieżką (acz nie najwygodniejszą i nie najbezpieczniejszą, chyba, że ma się wprawę) do chwały.

Przeczytaj również: Sigilla VaGli, czyli o co chodzi z tymi pieczęciami.