Po "przesłonięciu" Uniwersalu materiał o finansowaniu kampanii wyborczej w TV Republika

Piotr Waglowski w tv Republika

Dwa dni temu "wisiałem" na Uniwersalu. Przynajmniej wirtualnie. Jak wiadomo - kilka osób dało się wkręcić. Jedną z takich osób był red. Bartłomiej Graczak z TV Republika. A skoro dał się wkręcić, to zaproponowałem mu, by zrobił materiał na temat takich kandydatów, którzy startują w wyborach jako kandydaci niezależni (bo to przecież fajniejsze, niż robić materiał o autobusie znanego już polityka, który rusza w jakąś trasę). Trochę wyszło inaczej, bo materiał jest o finansach jednej z partii, o mnie oraz o kandydacie innej partii, ale i tak w TV Republika pojawił się fragment mojego nagrania na tle książek (kiedy widzisz jakąś książkę - pomyśl: "Waglowski do Senatu") oraz fotomontaż z wielgachnym bannerem w przestrzeni miejskiej.

Te współczesne media są bardzo ciekawe. Bo oto przygotowany przeze mnie fotomontaż został pokazany w strumieniu danych serwisu Twitter, to nagrywa TV Republika, którą możecie obejrzeć serwisie YouTube, a zrzut ekranu tego nagrania ja umieszczam teraz w swoim serwisie, co zaraz podlinkuję w serwisie Facebook... Taka sobie wyborcza rekurencja...

Fotomontaż w serwisie Facebook, który nagrywa TV Republika, którą widzę w YouTube, a zrzut ekranu umieszczam w swoim serwisie

Nawiasem mówiąc - w tym materiale mowa o tym, że p. Petru ujawnił źródła finansowania kampanii wyborczej i o tym, że nieprawidłowości finansowania zarzucają mu przedstawiciele innej partii. A ja przypominam na każdym kroku, że Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Waglowskiego jest nadal jedynym komitetem wyborczym w Polsce, który od początku kampanii publikuje komplet informacji finansowych: finanse-kww.piotrwaglowski.pl/. I to nie jest żaden fotomontaż ani intelektualna prowokacja. Takie są fakty: poza moim - żaden z komitetów wyborczych nie publikuje informacji finansowych na temat prowadzonej kampanii wyborczej.

A skoro wystąpiłem obok dr Błażeja Pobożego, politologa, który startuje w Warszawie z list Prawa i Sprawiedliwości, to zaproponowałem:

Sz. p. @pobozy to teraz rewanż - Pan robi jakąś intelektualną prowokację, by przy tej okazji p. @bgraczak mógł też zrobić materiał o mnie :)

"Setki" dla TV Republika nagrywane były na tle Memoriału Wolnego Słowa, przed byłą siedzibą Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk, czyli przed niegdysiejszą siedzibą głównej cenzury w Polsce.