Anna Streżyńska poleca

Anna Streżyńska

"Prawnik, publicysta, społecznik i autorytet. Piotr VaGla Waglowski walczy w wyborach do Senatu. Był moim doradcą społecznym w UKE. Pryncypialny, solidny i cierpliwy, gdy dostrzegł, że regulator zaczyna mieć wpływ na prawo nowych technologii szerzej niż tylko prawo telekomunikacyjne i medialne. Na pierwszej linii frontu w sprawie ACTA".
- Anna Streżyńska, b. szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, prezes „Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej” i "Internetu dla Mazowsza".

To bardzo miła rekomendacja. Istotnie było tak, że 1 listopada 2011 r. zostałem Doradcą Społecznym Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Moim zadaniem było wykonywanie na potrzeby Prezesa UKE funkcji eksperta społecznego, w zakresie prowadzenia spraw związanych z funkcjonowaniem rynku mediów w szczególności w zakresie neutralności sieci. W praktyce oznaczało to, że dla wsparcia realizacji zadań prezesa UKE zabiegałem o skrystalizowanie się stanowiska branży internetowej w dyskusji na temat tej neutralności.

Ta moja pryncypialność w rekomendacji Anny Streżyńskiej, to pewnie stąd, że przed tym, jak miałem zostać doradcą prezesa UKE, to przejrzałem wszystkie akty normatywne i dokumenty, jak ustawę, rozporządzenia, statuty i regulaminy organizacyjne, w których szukałem informacji, czy prezes UKE może mieć w ogóle społecznego doradcę. No i wówczas wyszło, że jednak mógł mieć. Drugi przyczynek do obwołania pryncypialnym, to pewnie to, że chciałem zostać doradcą UKE o ile bym dostał wizytówki z Orłem Białym, nie zaś z logiem urzędu. I dostałem takie.

wizytówki doradcy prezesa UKE