To miejsca w Warszawie, które udzieliły mi pomocy w czasie zbierania podpisów

Punkty zbiórki podpisów na mapie Warszawy

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zostawili swoje podpisy w punktach zbiórki w okręgu. Wczoraj z tych punktów zebraliśmy 141 podpisów. Bardzo dziękuję również właścicielom i menadżerom tych punktów. Bez nich zbiórka podpisów byłaby znacznie trudniejsza. Gdy się zakończy szaleństwo podpisowe chciałbym spotykać się z przyjaciółmi właśnie w tych, proobywatelskich, jak uważam, miejscach. Podpisy zbieramy tam również w niedzielę i w poniedziałek. Generalnie - walczymy do końca.

Na Ochocie polecam dwie kawiarnie:

Filtry Cafe

Filtry Cafe, ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 3. Czynne pn-pt 8:00-21:00, sb 10:00-21:00, nd 10:00-20:00.

W miesięczniku IT w Administracji, do którego piszę felietony od ośmiu już lat, znajduje się moje zdjęcie zrobione właśnie na tle witryny tej Kawiarni. Klimatyczne miejsce, przyjazna obsługa. Bardzo serdecznie polecam.

Kawiarnia Kontakt

Kawiarnia Kontakt, ul. Księcia Trojdena 11, Ochota (Rakowiec), 02-109 Warszawa. Czynne w godz. 10:00-18:00.

Na Bemowie gościny udzielił mi Klub Karuzela:

Karuzela - ogródek piwny

Klub Karuzela ma swój niepowtarzalny klimat. Znajduje się w samym środku osiedla Przyjaźń. Tam kiedyś mieszkali robotnicy budujący Pałac Kultury. Dziś dookoła powstają nowe osiedla.

Karuzela - Krzysztof Radzikowski

Krzysztof Radzikowski, który prowadzi klub, powiedział mi: "Wiem, jak ciężko zebrać te podpisy. Znam ten ból - sam startowałem w wyborach samorządowych ze wspólnoty bezpartyjnej". Dziś remontuje wielką salę, w której będą odbywały się koncerty.

Klub Karuzela (dokładniej: barek "U Zembatego" obok), os. Przyjaźń, ul. Stanisława Konarskiego 85, 01-355 Warszawa (otwarte w tygodniu od 16.00 do ostatniego klienta, w weekendy od 10.00 do ostatniego klienta).

Na Bemowie zapraszam również do Cafe Pod Pretextem, ul. Powstańców Śląskich 104/222, 01-466, Warszawa (zaraz obok ul. Czerwonych Maków, otwarte: 15:00 – 21:00).

Pod Pretextem

Cafe Pod Pretextem to również winiarnia. Prowadzi ją Łukasz Gajewski. Każdy tam znajdzie coś dla siebie. Zapytałem o najdroższe z win, które Łukasz oferuje i postanowił mi pokazać takie za półtora tysiąca euro za butelkę. Egzemplarz kolekcjonerski. "Czasem ktoś przychodzi i rozgląda się po sklepie, a następnie pyta, czy mam coś z górnej półki. Wówczas odpowiadam, że owszem, mam".

Pod Pretextem

Z ojcem Łukasza, Jackiem Gajewskim, w 2000 roku zakładaliśmy Internet Society Poland.

We Włochach gościny udzielił mi Hotel Roko:

Hotel Roko

To miejsce znam od dziecka. Kiedyś był tam sklep Społem, potem budynek był przebudowywany i rozbudowany. Obecnie znajduje się tam hotel, który oferuje również salę, w której m.in. odbywają się wesela.

Hotel Roko (recepcja), ul. Mikołajska 2, 02-455 Warszawa (róg ul. Mikołajskiej i ul. Popularnej, otwarte: 8:00 – 20:00).

Sztab Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Waglowskiego mieści się w lokalu Fundacji "Jeden Muranów" na Woli. Fundację "Jeden Muranów" prowadzi Marek Ślusarz - niezwykle jasna i pozytywna postać. Obecnie zamalowuje wraz z przyjaciółmi wandalizmy na okolicznych murach. Dba o sąsiedzkie relacje, zdobywa środki potrzebne do tego, by okoliczna młodzież miała pracownie komputerową i miejsce prowadzenia zajęć dodatkowych. Muranów leży mu na sercu.

Miła 22

Lokal Fundacji "Jeden Muranów" mieści się w budynku przy ul. Miłej 22, 01-047 Warszawa. Przy wejściu do drugiej klatki (licząc od ul. Smoczej) należy wybrać na domofonie przycisk wskazany czerwoną strzałką:

Miła 22

Tam właśnie, do dnia rejestracji kandydata, Sztab KWW Piotra Waglowskiego prowadzi dyżury w godzinach 16:00 - 19:00:

Komitet Wyborczy Wyborców na Miłej