Waglowski spot telewizyjny o manipulacji

Piotr Waglowski: Ty głosujesz, ja zadbam, byś nie był manipulowany przez rząd

Publikuję materiał, który został wyemitowany w telewizji publicznej w ramach bezpłatnego bloku wyborczego. To jeden z kilku spotów wyborczych, które w tej kampanii przygotował Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Waglowskiego. Ten akurat został wyemitowany piętnastego października 2015 roku. Przy okazji przypominam historię walki z Rejestrem Stron i Usług Niedozwolonych. Jest też przykład błędu 404 na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów...

W tym spocie mówię o Rejestrze Stron i Usług Niedozwolonych oraz o umowie z firmą brandADDICTED. Obywatele nie mogę być manipulowani przez władze publiczne.

A jeśli chcielibyście poznać kalendarium walki przeciwko Rejestrowi Stron i Usług Niedozwolonych, to zachęcam do obejrzenia nagrania z mojego wystąpienia na Blog Forum Gdańsk w 2013 roku. Wtedy jeszcze miałem brodę.

Zwracam tu uwagę, w kontekście poniedziałkowej tak zwanej debaty, w czasie której premier Ewa Kopacz pokazywała planszę z "błędem 404", że "list do internautów", który przy okazji walki przeciwko RSiUN wystosował premier Donald Tusk, został usunięty ze stron Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zwracałem na to uwagę dwa lata temu, dziś zrobię to ponownie:

Klatka z nagrania wystąpienia ze zrzutem ekranu stron KPRM i błędem 404

Ale w stosownym momencie skopiowałem treść tego listu. Można ją znaleźć w tekście Premier śle listy do internautów, zapowiada "debatę" w przyszłym tygodniu. Tak właśnie działa ponowne wykorzystanie informacji z sektora publicznego. Jest ono w pierwszej kolejności prawem politycznym i dzięki temu, że obywatele mogą pobierać i dowolnie wykorzystywać informacje publikowane przez administrację publiczną - ta ma mniej pokus by informacjami manipulować, w tym usuwać, jeśli są one dla niej niewygodne.