"Kto wie, ten wie" o TTIP

Piotr Waglowski naw stawami we Włochach

Karol Paciorek przygotował materiał na temat TTIP. Poprosił mnie o kilka wypowiedzi na ten temat. Spotkaliśmy się zatem nad cudownej urody stawami w warszawskich Włochach i nad okoloną parkiem taflą wody przez chwilę podziwialiśmy urokliwy zachód słońca. A potem wzięliśmy się do roboty.

Jak wiadomo kilka dni temu były w Niemczech demonstracje przeciwników TTIP. W polskich mediach głównego nurtu nie dostrzeżono tych wydarzeń. Nie dostrzeżono też materiałów British American Tobacco, o których m.in. w Independent. W demokracji wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, prawda? Dlatego jako aktywni obywatele, którzy korzystają w pełni z praw demokratycznego społeczeństwa, na pewno zechcecie odnieść się do tych uwag, które zgłaszali różni, dopuszczeni do negocjacjach lobbyści? Nie. Nie poznacie treści uwag zgłoszonych przez dopuszczonych do negocjacji.

Karol Paciorek o TTIP

Ale gdybyście przeszli przez weryfikację w Waszyngtonie, to może moglibyście nawet dotrzeć do dokumentów na temat TTIP, które przechowywane są i udostępniane niektórym w warszawskiej ambasadzie USA. Tyle, że nie przejdziecie tej weryfikacji.

Cóż to takiego to TTIP? O tym właśnie materiał Karola Paciorka: