Dwa wystąpienia z warsztatów na temat zarządzania internetem

Piotr Waglowski w trakcie wystąpienia w BUW

30 września w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się warsztaty o zarządzaniu siecią. Ich współorganizatorami byli: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, Internetowa Korporacja ds. Nadanych Nazw i Numerów (ICANN), Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Internet Society Polska (ISOC Polska). Udostępniam nagrania dwóch swoich wystąpień w czasie tych warsztatów.

Wystąpienie w czasie sesji plenarnej, wprowadzającej do tematyki zarządzania Internetem (tak, wiem, że herbem Rzeczypospolitej Polskiej jest Orzeł Biały na czerwonej tarczy):

Wystąpienie czasie panelu – Prywatność w sieci: Największe wyzwania dla prywatności związane z postępem technologicznym oraz rozwojem i upowszechnianiem się sieci Internet i usług elektronicznych:

W tym ostatnim mówię m.in. o kodach Google Analytics, które wklejane są w kody stron administracji publicznej. Okazuje się, że taki kod znajduje się również w stronie Państwowej Komisji Wyborczej. Każdy obywatel, który odwiedza stronę PKW, zostawia zatem ślad na serwerach Google.