Mariusz Zielke poleca

Mariusz Zielke

"Od kilkunastu lat obserwuję, jak Piotr konsekwentnie, z uporem i pasją robi dobrą robotę w publicznym interesie. Jest niezależny, uczciwy, obiektywny. Sam sobie zapracował na pozycję, którą osiągnął. To kandydat, którego z czystym sumieniem mogę polecić!"
- Mariusz Zielke, dziennikarz i pisarz.

Mariusz był kiedyś dziennikarzem śledczym i gospodarczym. Za swoją dziennikarską robotę dostał nagrodę Grand Press w kategorii "dziennikarstwo śledcze" za teksty o giełdowych zmowach. Potem był nominowany do tej nagrody za cykl o absurdach urzędniczych i przetargach. To właśnie Mariusz Zielke pisał, jako pierwszy, o aferze informatycznej, która sprawiła Polsce wiele kłopotów i doprowadziła na ławy oskarżonych wielu ważnych w Polsce ludzi. W 2009 roku założył Niezależną Gazetę Internetową i znów - stworzone przez niego medium zostało nominowane do Grand Press. Wreszcie porzucił dziennikarstwo dla pisarstwa. Tworzy w swoim stylu, który nazywa thrillerem finansowym. Przeczytałem jego trzy książki i po kampanii wyborczej sięgnę po ostatnio wydaną, która nosi tytuł "Sędzia". Powiedział mi, że w jej fabule odnajdę nawiązania do wielu osób, które znam. Wierzę mu, bo po lekturze wcześniejszych jego książek też potrafię identyfikować niektóre wątki i rysy niektórych postaci (Mariusz nie tworzy postaci w ten sposób, że jednej swojej postaci nadaje kompletne cechy jakiejś żywej, ale lepi swoje postaci z kilku, dodając do tego własne elementy).

Rzeczywiście, znamy się długo. No i skoro mnie rekomenduję, to tym bardziej mi miło. Miał czas, by się zrazić, a jakoś dziwnie jeszcze tego nie zrobił.

A autorem fotografii jest Piotr Waniorek z Żelazna Studio.