Ćwiczenia obywatelskie: obsadzamy obwodowe komisje wyborcze w okręgu 45

Piotr Waglowski na tle ściany z wpisami o dobrym sąsiedzie

Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy piszą do mnie ze słowami wsparcia i tym, którzy deklarują przy okazji pomoc. Rzeczywiście jest tak, że sam tego Senatu nie wygram i Wasza pomoc bardzo się przydaje. Już za chwilę Komitet Wyborczy Wyborców Piotra Waglowskiego będzie chciał zgłosić przedstawicieli do Obwodowych Komisji Wyborczych. Niektóre Komitety traktują to jako rodzaj "zapłaty" za wolontariat, ale w naszym przypadku tak nie będzie. Otóż chciałbym móc czerpać z doświadczeń takich osób, które w takich komisjach zechcą popracować, które bacznie będą się przyglądać temu, jak działają mechanizmy wyborcze. I tak, jak proszę wolontariuszy, którzy pomagali przy zbieraniu podpisów o to, by spisywali swoje wrażenia, tak, jak proszę inne osoby, by spisywały swoje doświadczenia, tak również osoby, które zechcą reprezentować w OKW Komitet chciałbym prosić, by podzieliły się swoim doświadczeniem z tej pracy.

W tej kampanii, poza tym, że oczywiście chodzi o wygranie mandatu senatorskiego, chodzi również o edukację obywatelską. To bardzo ważny element działań w tej kampanii. Dlatego publikowałem przebieg zbiórki podpisów i inne komentarze na temat prawa wyborczego. Dla wielu osób, które przyłączyły do tej przygody związanej z kandydowaniem, jest to pierwszy w życiu kontakt z tego typu działalnością. Jeśli zatem chcielibyście wziąć udział w tego typu przygodzie, jeśli poważnie traktujecie procesy demokratyczne, jeśli chcielibyście przy okazji wesprzeć mnie w tej drodze do Senatu - KWW Piotra Waglowskiego chce zgłosić 219 wspaniałych do obwodowych komisji. Nie wszyscy z nich wejdą w skład tych komisji, ale liczymy na to, że spora część owszem. O ile oczywiście zbierze się taka vaglowa drużyna.

Na stronie KWW Piotra Waglowskiego pojawił się tekst Szukamy chętnych do przygody z demokracją. Przedstawiono tam - krok po kroku - działania, które należy wykonać, by Komitet zgłosił Cię do obwodowej komisji wyborczej. Zachęcam do skorzystania z tych informacji. Z jednej strony możecie pomóc mnie w wyborach do Senatu, z drugiej zaś możecie zyskać nowe doświadczenia związane z działaniem państwa. To ważne, jeśli poważnie myśli się o budowie społeczeństwa obywatelskiego. Takie społeczeństwo tworzą aktywni i odpowiedzialni obywatele. Jeśli myślisz, że jesteś jednym z nich - dołącz do nas.

Dodam jeszcze, że chodzi o okręg wyborczy nr 45 w Warszawie, czyli obwodowe komisje są na Woli, Ochocie, Bemowie, w Ursusie, we Włochach. I wcale nie trzeba mieszkać na terenie tych dzielnic, by się zgłosić.