Przejrzystość i tymczasowa siedziba przy ul. Miłej w Warszawie

Spotkanie sztabowe w siedzibie Fundacji Jeden Muranów

Dzięki uprzejmości Marka Ślusarza i prowadzonej przez niego Fundacji "Jeden Muranów" powstający komitet wyborczy zyskał tymczasową siedzibę na Woli (ul. Miłej 22 w Warszawie). Tam też odbywają się spotkania sztabowe. Tam też można dostarczać listy z podpisami popierającymi powstanie Komitetu Wyborczego Wyborców Piotra Waglowskiego.

Wiemy na pewno, że biorąc udział w kampanii wyborczej chcemy podnieść poprzeczkę wszystkim ubiegającym się o mandat w powszechnych wyborach - mamy zamiar na bieżąco publikować dokumenty finansowe Komitetu Wyborczego, gdy już uda się go zarejestrować.

Przejrzystość w życiu publicznym jest jednym z istotnych postulatów w mojej dotychczasowej publicystyce i podejmowanych działaniach w sferze publicznej (np. pytałem o kwity dotyczące akcji Orzeł Może, albo "wrzuciłem" temat wykazów umów w czasie wyborczej kampanii prezydenckiej). Gdy zatem zostałem zapytany o to, co myślę o bieżącym udostępnianiu dokumentów finansowych Komitetu Wyborczego na jego stronie internetowej, gdy już ostatecznie zawiąże się komitet i będzie miał swoją stronę, odpowiedziałem, że tak powinno być. Faktury, umowy, wyciągi bankowe (z zastrzeżeniem, że dane ewentualnych darczyńców, poza imieniem i nazwiskiem, będą zanonimizowane). Pełnomocniczka finansowa powstającego Komitetu, Katarzyna Kiełbiowska, zapewniła mnie, że w powstającej właśnie instrukcji finansowej dla Komitetu ta sprawa zostanie uwzględniona.

Jest jeszcze jeden postulat, który został postawiony na spotkaniu sztabu - ewentualne zamówienia, wszędzie tam, gdzie tylko będzie to możliwe, chcemy realizować w spółdzielniach socjalnych i innych przedsiębiorstwach społecznych.