Biogram i często zadawane pytania

Piotr Waglowski

Zrobienie krótkiego opisu swojej aktywności dla potrzeb przedstawienia się wyborcom w kampanii wyborczej to jednak nie jest banalna sprawa. Już wiem, że w żadnym razie nie chcę mieć zdjęć w makijażu. To po prostu tworzy nieprawdziwy, sztuczny obraz. Tego się nauczyłem w ciągu ostatnich dwóch dni. Do tej pory nie było mi to potrzebne. Tymczasem powstał krótki biogram kampanijny, nawet dwa.

Biogram w formie "ulotki" dostępny jest w formacie PDF: ulotka_waglowski.pdf oraz ulotka_waglowski_2.pdf (która wersja fajniejsza?). Kompletny biogram, a raczej strona stworzona dla potrzeb przejrzystości i ujawniania wszelkich afiliacji, co ważne w kontekście konfliktu interesów, nadal dostępna jest w serwisie prawo.vagla.pl: Piotr VaGla Waglowski. Można też sięgnąć do hasła biograficznego w Wikipedii: Piotr Waglowski

Generalnie prawo nie może być tworzone ponan głowami obywateli. Zabiegam też o

  • rozwój społeczeństwa obywatelskiego,
  • podnoszenie jakości legislacji,
  • dostęp do informacji publicznej ze szczególnym akcentem na dostęp do orzecznictwa sądowego,
  • dostęp do informacji na temat procesu legislacyjnego oraz finansów publicznych,
  • zwiększenie partycypacji obywatelskiej (udziału obywateli) w procesie stanowienia prawa,
  • zwiększenie społecznej kontroli nad wydatkami publicznymi.

Zebrałem też pytania, które w ostatnich dniach do mnie trafiały. Zbiór obejmuje również udzielone odpowiedzi. Tak, wiem, że tekst wymaga dopracowania. Tymczasem jest taki i spodziewam się, że będzie się zmieniał (co nie znaczy, że w kampanii nagle zmienię swoje poglądy): piotr_waglowski_do_senatu_faq.pdf.
.